بررسی انواع تخته زیرپایی ایرانی


آیا انواع تخته زیرپایی ایرانی را می شناسید؟ برای خرید این نوع تخته ها چه فاکتور هایی را باید مورد توجه قرار دهید؟

در مطالب قبلی شما را با خرید چوب خشک کن رفته آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص انواع تخته زیرپایی ایرانی و خارجی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

انواع تخته زیرپایی ایرانی

الواری که برای تخته زیرپایی ها استفاده می شود با چوب های مورد استفاده در پروژه های ساختمانی درجه متفاوتی دارد. این ماده باید بیش از شش حلقه در هر اینچ داشته باشد، نقص های سطحی و ساختاری کمی داشته باشد، و در مورد کاج ، به ازای هر ۱۴ اینچ طول، شیب دانه ای به اندازه یک اینچ به طرفین داشته باشد. علاوه بر این، باید توسط یک سازمان شخص ثالث مستقل بازرسی، درجه بندی و علامت گذاری شود.

دو مورد از رایج ترین انواع تخته زیرپایی چوبی عبارتند از:

تخته سولید. تخته‌های داربست سولید معمولاً از کاج ساخته می‌شوند، اما می ‌توان آن‌ها را از صنوبر داگلاس یا دیگر گونه‌های درختی مشابه نیز ساخت.

تخته های چوبی روکش لمینت (LVL). تخته های زیرپایی LVL از لایه های نازک چوب ساخته شده اند که با یک چسب بیرونی به هم چسبانده شده اند.

فروش انواع تخته زیرپایی ایرانی

مقایسه بین انواع تخته زیرپایی

هر یک از انواع پلانک فوق دارای مزایا و معایب مختلفی است که آن را برای کاربردهای مختلف مناسب می کند. مثلا:

تخته های زیرپایی سولید یک گزینه مقرون به صرفه است که ترکیب خوبی از استحکام و ثبات ابعادی را ارائه می دهد. در مقایسه با تخته های LVL، آنها برای محیط های پر از رطوبت مناسب تر هستند.

تخته های زیرپایی LVL استحکام و پشتیبانی بهتری را با هزینه کمی بالاتر از تخته های اره شده سولید ارائه می دهند.

تخته های زیرپایی فولادی بیشترین استحکام را دارند و آنها را برای کاربردهای باربری بالا ایده آل می کند. با این حال، وزن کلی ساختار داربست را افزایش می دهند.

تخته های زیرپایی آلومینیومی وزن سازه داربست را کاهش می دهند اما از استحکام و دوام کمتری نسبت به تخته های فولادی برخوردار هستند. آنها برای کاربردهای کمتر نسبت به تخته های فولادی مناسب هستند

برای خرید تخته زیرپایی با کیفیت بالا تماس بگیرید.

سرمایه گذاری روی تخته های زیرپایی با کیفیت برای اطمینان از ایمنی کارکنان و تجهیزات روی سازه های داربست حیاتی است. برای تخته‌های داربست که می‌ توانید به حیاتی‌ ترین کاربردهای خود اعتماد کنید، با کارشناسان ما مراجعه کنید.

چه به تخته های سولید یا تخته های LVL نیاز داشته باشید، ما شما را تحت پوشش قرار می دهیم! تخته های زیرپایی چوبی از چوب با کیفیت بالا ساخته شده اند. آنها استحکام، پایداری، دوام و قابلیت اطمینان برتر را با قیمت رقابتی ارائه می دهند، بنابراین شما می توانید در برنامه های ساختمانی و ساخت و ساز خود بدون نگرانی در مورد رعایت محدودیت های بودجه، آرامش خاطر داشته باشید.

در طول نصب داربست، تخته های داربست برای ایجاد یک پلت فرم کاری محکم برای کارگران ساختمانی ضروری است. برای اطمینان از ایمنی کارگران، داربست ها باید اطمینان حاصل کنند که تخته های مورد استفاده در سایت های ساخت و ساز از اندازه مناسب و یکپارچگی ساختاری برتر برخوردار باشند. برخی از مواد مورد استفاده در ساخت تخته داربست عبارتند از:

تخته زیرپایی های چوبی

تخته زیرپایی های چوبی انتخاب متداول در مورد مواد مورد استفاده برای ساخت تخته داربست هستند. این بدان معنا نیست که هر نوع چوبی واجد شرایط استفاده است. کیفیت چوب مانند ضخامت، استحکام و دوام آن از جمله مواردی است که در انتخاب متریال مناسب باید مورد توجه قرار گیرد.

بهترین چوب برای داربست، چوب سفید اروپایی است که با نام صنوبر نروژ یا صنوبر نقره ای شناخته می شود، رایج ترین گزینه مورد استفاده است. همچنین یکی از ایمن ترین مواد چوبی مورد استفاده است.

این گزینه رایج است زیرا مواد مورد نیاز استانداردهای بریتانیا BS 2482:2009 است. برخی از ویژگی هایی که آن را به یک انتخاب ایده آل تبدیل می کند شامل موارد زیر است:

  • ماندگاری
  • اندازه
  • استحکام – قدرت
  • تمامیت ساختاری

این نوع چوب به دلیل استحکام و ساختار سلولی مطلوب، نسبت به سایرین ارجحیت دارد. چوب قبل از استفاده خشک نمی شود تا از تاب برداشتن یا خم شدن آن در مواجهه با عوامل جوی جلوگیری شود.

صفحات میخی که در انتهای تخته های داربست یافت می شوند از جمله صفحات فلزی هستند که برای محافظت از تخته های چوبی در برابر ضربه استفاده می شوند.

اگر متوجه شدید که تخته‌های زیرپایی برای ادامه استفاده ایده‌آل نیستند، همیشه می‌توانید با ساخت وسایل منزل مانند میز، قفسه، جعبه و غیره به عنوان چیزی متفاوت از آنها استفاده کنید.

آیا تخته زیرپایی هارد وود است

تخته های زیرپایی می توانند هارد وود یا نرم باشند. تخته های هارد وود بادوام تر، محکم تر و در برابر سایش مقاوم تر هستند. برای ساخت تخته های زیرپایی می توان از انواع چوب های سخت مانند بلوط، راش یا زبان گنجشک استفاده کرد. با این حال، خواهید دید که تخته های ساخته شده از چوب نرم مانند صنوبر، کاج و صنوبر انتخاب رایج تری هستند.

بررسی ایمنی تخته زیرپایی

برای اطمینان از اینکه ایمنی کارگر به خطر نمی افتد، بهتر است زیرپایی ها وضعیت تخته های زیرپایی را مرتب بررسی کنند. آنها همچنین باید اطمینان حاصل کنند که هر تخته معیوب بلافاصله تعویض می شود.

با تمام این موارد گفته شد که تخته های زیرپایی از چه ساخته شده اند، شما در حال حاضر ایده ای از مناسب ترین ماده بسته به پروژه در دست دارید. ایمنی در طول زیرپایی چیزی است که نمی توان نادیده گرفت، بنابراین برای شرکت های ساختمانی ضروری است که اطمینان حاصل کنند که مواد مورد استفاده از بهترین کیفیت برخوردار هستند.

اگر به زیرپایی فکر می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که از تخته های گواهی استاندارد استفاده می شود، زیرا تضمین شده است که آنها به الزامات پایبند هستند.

این بدان معناست که چنین تخته هایی دارای گواهینامه شخص ثالث هستند زیرا با الزامات استاندارد نیز مطابقت دارند. تعداد زیادی گواهینامه شخص ثالث وجود دارد، اما مهمترین آنها اطمینان از مطابقت تخته ها با مقررات BS 2482:2009 است.

هزینه تخته زیرپایی چقدر است؟

در سال ۲۰۲۳، میانگین هزینه تخته زیرپایی در لندن بین ۶۰ تا ۱۹۰ پوند در روز است. قیمت تخته زیرپایی شما با توجه به چند روز استخدام و اندازه آن تعیین می شود. مونتاژ و جداسازی در قیمت اجاره گنجانده شده است.

بنابراین برای بودجه بندی به کمک نیاز دارید. این راهنمای هزینه تخته زیرپایی به هزینه‌های مختلف تخته زیرپایی نگاه می‌کند که به تفصیل تفکیک شده‌اند تا بتوانید بهتر بفهمید و برآورد کنید که پروژه شما چقدر هزینه دارد.

بهترین و سریع ترین راه برای اطلاع از قیمت پروژه خود دریافت قیمت است. همچنین متوجه خواهید شد که آیا ارزش خوبی دریافت می کنید. چه بخواهید قیمت‌های اجاره تخته زیرپایی را که قبلاً دارید یا می‌خواهید دریافت کنید، مقایسه کنید، باید بدانید که آیا تخته زیرپایی‌ها برای شما هزینه زیادی ندارند.

تفکیک هزینه

هنگامی که نیاز به دانستن هزینه تخته زیرپایی دارید، و اینکه آیا این یک پروژه تجاری یا خانگی است، باید اطمینان حاصل کنید که دسترسی ایمن به مناطق غیرقابل دسترس در طول ساخت و ساز دارید. هزینه تخته زیرپایی در بسیاری از شرکت ها بسته به اندازه ساختمان، کار در ارتفاع و سهولت دسترسی از جمله موارد دیگر متفاوت است. سازنده محلی توصیه شده شما باید با یک شرکت تخته زیرپایی قابل اعتماد بسته به ماهیت پروژه در حال انجام کار کند

این غیر معمول نیست که هر از گاهی دودکش خود را نیاز به تعمیر پیدا کنید. یک تخته زیرپایی برای دسترسی آسان و ایمن به دودکش برای پیمانکار شما مفید خواهد بود. به احتمال زیاد کار دودکش را با عوارض کمتری انجام می دهید. هزینه استخدام تخته زیرپایی بسته به اینکه دودکش شما در کجا قرار دارد، چه در لبه بام، پشته یا انتهای شیروانی باشد، متفاوت خواهد بود.

سهولت دسترسی به دودکشی که نیاز به تعمیر دارد بر قیمت آن تأثیر می گذارد زیرا مشکلات ایجاد شده متفاوت است. به عنوان مثال، اگر نزدیک لبه بام باشد، متوسط ​​هزینه تخته زیرپایی برای دودکش می تواند بین ۴۵۰ تا ۶۵۰ پوند در هفته باشد زیرا دسترسی آسانی دارد.

اگر دودکش در وسط خانه باشد، برای تخته زیرپایی دودکش هزینه بیشتری (بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند در هفته) از شما دریافت می شود. به دلیل مشکل در دسترسی به منطقه برای کار دودکش، نصب تخته زیرپایی هزینه بیشتری دارد.

گلخانه ها

برای دسترسی آسان به سقف چنین مناطقی ، باید یک پل تخته زیرپایی روی گلخانه وجود داشته باشد. بنابراین هزینه داربست های گلخانه بین ۴۰۰ تا ۹۰۰ پوند به صورت هفتگی است. از طرف دیگر، اگر کار کوچک ‌تری باشد، می‌توانید فقط با یک نردبان آنجا راه پیدا کنید.

چه بخواهید از این بنا به عنوان گلخانه یا اتاق نور استفاده کنید، گلخانه ها برای بسیاری از صاحبان خانه ها کاربردی است. با توجه به اینکه بیشتر گلخانه ها با استفاده از موادی ساخته می شوند که به سختی می توانند بار سنگینی مانند شیشه را تحمل کنند، دسترسی به قسمت های دیگر سقف که در آن گلخانه وجود دارد دشوار خواهد بود.

انواع مختلف سقف شامل نیاز به تغییراتی در ساختار سقف موجود است. برای امکان پذیر شدن این امر، ممکن است به داربست های سقفی نیاز داشته باشید تا دسترسی آسان به کارهای سقفی که ممکن است نیاز باشد، مانند تعمیر سقف اتاق زیر شیروانی شما، امکان پذیر باشد.

داربست برای یک انبار بسته به پیچیدگی و ماهیت پروژه ۵۰۰ پوند برای شما هزینه خواهد داشت.

تعمیر ناودان

هنگام تعمیر ناودان، می توانید یک نردبان بلند را انتخاب کنید زیرا بسته به ارتفاع ناودان این هدف را انجام می دهد. این برای شما بین ۷۰ تا ۱۵۰ پوند هر هفته هزینه دارد. قیمت داربست های تعمیر ناودان می تواند بین ۲۵۰ پوند تا ۴۰۰ پوند به صورت هفتگی متغیر باشد. همچنین برای تمیز کردن ناودان به داربست نیاز دارید.

اگر داربست مورد نیاز پیچیدگی کمتری داشته باشد، به این معنی نیست که ارزان خواهد بود. قیمت داربست برای برج دسترسی در مقایسه با برپایی یک برج استاتیک هنوز مقرون به صرفه است.

خانه های نیمه مستقل

هزینه اجاره داربست در لندن برای خانه های نیمه مستقل می تواند ۸۰۰ پوند و ۱۲۰۰ پوند در هفته باشد. خانه های نیمه مستقل یکی از گزینه های پرهزینه ای است که می توانید در نظر بگیرید، بسته به اینکه سقف دارای دیوارهای شیروانی باشد یا لبه های هم تراز، نحوه نصب سازه داربست را تعیین می کند.

شما باید تعیین کنید که آیا داربست به خانه همسایه می رسد یا خیر. آیا سقف شما به مرز نزدیک است؟ اگر اینطور است، باید مجوز دریافت کنید.

لازم به ذکر است که این قیمت برای یک سطح است. اگر کار ساختمانی نیاز به سطوح دیگری داشته باشد، هزینه اجاره داربست بیشتر خواهد بود. قیمت های دیگری که باید در نظر داشت:

بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۵۰ پوند در هفته برای داربست در اطراف یک خانه نیمه مستقل ۴ طبقه. البته این بستگی به موقعیت مکانی و محدودیت زمانی شما از جمله موارد دیگر دارد.

حدود ۷۵۰ پوند تا ۹۰۰ پوند هر هفته برای یک خانه نیمه مستقل ۲ تخته، بسته به موقعیت مکانی شما در میان موارد دیگر.

انتظار دارید برای یک خانه نیمه مستقل ۳ تخته به صورت هفتگی چیزی بین ۹۰۰ تا ۱۱۵۰ پوند بپردازید.

بین ۵۵۰ تا ۷۰۰ پوند برای داربست ۱۰ متری طبقه اول. راه اندازی چنین تخته زیرپایی آسان است زیرا می تواند حدود دو تا سه ساعت طول بکشد.

کار دیوار معمولاً هزینه بیشتری دارد. وقتی صحبت از یک خانه تراس دار می شود، باید انتظار داشته باشید که هر هفته تقریباً ۳۱۰ پوند برای یک طرف آن بپردازید. به طور متوسط، هزینه های کرایه داربست باید بین ۹۶۰ تا ۱۱۰۰ پوند باشد.

برای تهیه تخته ها می توانید از بهترین مرکز فروش انواع تخته زیرپایی ایرانی محصول مورد نظرتان را خریداری کنید. برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۶۱۰  تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هفت =

      خانهدرباره مافروشگاهتماس با ما