خرید چوب روسی - صنایع چوب آتش کار خرید چوب روسی - صنایع چوب آتش کار

خرید چوب روسی

خانه » وبلاگ » خرید چوب روسی
زمان : 25 آگوست 2020 دسته بندی : وبلاگ

برای خرید چوب روسی چه فاکتور هایی را باید مورد بررسی قرار دهید؟

در مطالب قبلی شما را با قیمت چوب روسی آشنا کردیم و اطلاعاتی در مورد این نوع چوب ها در اختیارتان قرار دادیم.

در ادامه همراه ما باشید تا شما را با نحوه خرید این نوع چوب ها بیشتر آشنا کنیم.

انتخاب چوب مناسب برای پروژه های چوبی یا ساختمانی شما ممکن است کار دلهره آور به نظر برسد، اما آنقدر که به نظر می رسد سخت نیست. در اینجا اطلاعاتی که برای شروع کار نیاز دارید آورده شده است.

خرید چوب روسی

راهنمای خرید چوب روسی

چوب روسی در اشکال مختلف، اندازه، انواع و برش به فروش می رسد. این خصوصیات برای توصیف انواع مختلف چوب استفاده می شود. برخی از پروژه های خاص ممکن است به یک یا چند مورد از این ویژگی ها نیاز داشته باشد.

  • تراکم: استحکام و وزن چوب تراکم آن است. چوب متراکم تر برای مبلمان و ساختمان مناسب است، در حالی که از چوب های چگالی کمتر را می توان در ساخت هواپیما، پروژه های نجاری و حتی ساخت کاغذ مورد استفاده قرار داد.
  • بافت: بافت خاصیت چوب است که وضعیت سطح و پایداری آن را تعیین می کند. این موضوع نقش مهمی در تصمیم گیری درباره چگونگی سطوح چوبی ایجاد می کند.
  • رنگ: رنگ به ظاهر چوب کمک می کند. به عنوان مثال، سرو قرمز از لحاظ ظاهری و بسیار متفاوت از کاج سفید به شما می دهد.
  • رگه های چوب: هر درخت رگه های مخصوص به خود را دارد، بنابراین دو تخته از یک گونه مشابه می توانند بسیار متفاوت به نظر برسند. رگه های چوب جهتی است که در آن الیاف سلول چوب رشد می کنند. این تغییرات می تواند تأثیر چشمگیری در پروژه شما داشته باشد.

علاوه بر تعاریف اساسی چوب، دو نوع چوب وجود دارد که از آن می توان انتخاب کرد: چوب سخت و چوب نرم. اصطلاحات تقریباً هیچ ارتباطی با سختی چوب ندارند. خصوصیات خاصی وجود دارد که در همه نوع چوب رایج است.

چوب های سخت درختان هستند که در پاییز برگ های خود را از دست می دهند. اگرچه تنوع فراوانی وجود دارد، تنها ۲۰۰ به اندازه کافی قابل تهیه برای نجاری هستند.

درختان چوب سخت بطور کلی کندتر رشد می کنند و چوب را از چوب نرم متراکم تر می کنند. این چوب ها از الگوی دانه ای جالب تری برخوردار می باشند و همین امر باعث محبوبیت آنها در مورد نجاران چوبی می شود.

چوبهای سخت تقریباً مانند پوست ما دارای منافذ میکروسکوپی در سطح هستند. اندازه این منافذ الگوی و بافت دانه را تعیین می کند. به همین دلیل، چوب های سخت به وسیله دهانه های منفذ طبقه بندی می شوند: دانه های بسته (منافذ کوچکتر)، مانند گیلاس و افرا یا حلقه متخلخل (منافذ بزرگتر)، مانند بلوط، خاکستر یا صنوبر می باشند.

چوب های نرم از درختان مخروطی تشکیل می شوند که معمولاً به آن درختان همیشه سبز گفته می شود. تنها ۲۵٪ از چوبهای نرم در کارهای چوبی استفاده می شود. چوب نرم دارای یک دانه بسته (منافذ کوچک) است که در محصول نهایی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. محبوب ترین چوب های نرم سدر، صنوبر، کاج و صنوبر است. چوب های نرم با رشد دانه تندتر رشد می کنند. مناسب برای ساخت و ساز و پروژه های در فضای باز هستند.

الوار در اندازه ها و محصولات متنوعی موجود است. هنگام خرید چوب، می توانید دو اندازه ذکر شده را ببینید: معمول و واقعی. دلیل خوبی برای این وجود دارد.

تعیین درجه بندی بستگی به تعداد نقص های موجود در صفحه دارد. بسته به محل قرارگیری و استفاده، درجه پایین می تواند کاملاً قابل قبول باشد.

الوار ها را می توان از نظر رتبه و نوع درجه بندی و از هم مجزا کرد. بعد از مشخص کردن نوع الوار ها می توان آن ها را به ثبت رساند. در هنگام انتخاب چوب، نام و مشخصه درجه بندی آن را جستجو کنید زیرا چوب های مختلف در بعضی مواقع از اسامی مختلفی برای همان درجه استفاده می کنند.

به یاد داشته باشید: اگر در درک همه این موارد مشکل دارید، کمک بخواهید. تعیین درجه به نقایص خاص، مانند رگه چوب بستگی دارد. هنگام انتخاب درجه چوب، نتایج نهایی پروژه خود را در ذهن داشته باشید. درجه نشانگر سازگاری الگوهای رنگی و دانه ای نیست.

الوار های محافظت شده و ایمن شده فقط برای استفاده در محیط بیرون و تحت فشار برای تماس با سطح زمین تولید می شود. در برابر پوسیدگی و آسیب حشرات مقاوم هستند. این تخته ها را می توان رنگ آمیزی یا روکش کرد.

اطمینان حاصل کنید که هنگام کار با چوب محافظت شده، بست اتصال مناسب (گالوانیزه یا استنلس استیل) را انتخاب کنید.

این محصولات در اندازه های مختلفی برای تعداد زیادی پروژه چوبی و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

پانل های تخته سه لا و تخته رشته ای (OSB) از محصولات مختلف چوبی و محصولات جانبی تولید شده (مهندسی شده) هستند. تخته سه لا با لایه بندی ورقهای نازک چوب تولید می شود.

OSB از تکه های چوب یا تراشه های چوب ساخته شده است. هر دو با چسب یا رزین تولید می شوند و تحت حرارت و فشار مقاوم می شوند.

این محصولات برای قفسه بندی، کفپوش، کف سازی و تعدادی کاربرد دیگر استفاده می شود.

محصولات مورد استفاده برای ساخت سبک، صنایع دستی، پروژه های نجاری، کابینت، مبلمان، قفسه بندی، نازک کاری داخلی و قالب ریزی و سازه از مهم ترین کاربرد های تخته های چوبی می باشند.

چوب

یکی دیگر از فاکتور های مهمی که در زمان خرید چوب روسی باید مورد بررسی قرار داد رطوبت چوب می باشد. تا به حال شنیده اید که فروشنده ای از چوب به عنوان یک ماده سبز یاد کند، پس به دلیل سبز نبودن چوب گیج می شوید؟ خوب، این اصطلاح اصلا به رنگ اشاره ندارد. در عوض چوب سبز به معنای چوبی است که تازه بریده شده است. چنین چوبی معمولاً دارای رطوبت بالا (S GRN) است.

و اگرچه در بعضی از پروژه ها کاملاً خوب عمل می کند، اما در اکثر پروژه ها چنین نیست. به همین دلیل، ممکن است بخواهید از آن اجتناب کنید زیرا به راحتی کدر می شود،

انتخاب بهتر چوب خشک (KD) است که انتخابی که الوار ها روی هم چیده شده و خشک شده باشند. انواع دیگر براساس درجه رطوبت مورد بررسی قرار می گیرند که درصد رطوبت آن کمتر از ۱۹ درصد و MC 15 با ۱۵ درصد یا کمتر است. این رده بندی ها معمولاً روی چوب مهر می شوند تا بررسی ها کامل گردد.

آیا الوار صاف شده است یا خیر. نوع متداول آن که S4S است، الوارهایی است که از چهار طرف قابل مشاهده باشد. در حالی که اکثر مردم عاشق الوارهای صاف هستند، برخی ترجیح می دهند بدون سطح باشند. و این کاملا به اولویت شما و البته نوع کاری که می خواهید انجام دهید بستگی دارد.

دانستن درجه و رتبه الوار نیز مهم است و این بیشتر به کیفیت و شکل ظاهری مربوط می شود. علاوه بر درجه بندی رطوبت، درجه های الوار نیز معمولاً روی الوارها مهر می شوند. گریدها معمولاً به صورت A، B، C، D. هستند. A بالاترین درجه است و هیچ گره یا کمترین گره یا نقصی ندارد در حالی که D از کمترین کیفیت برخوردار است و بیشترین نقص را دارد.

 

برای خرید چوب روسی با مناسب ترین قیمت با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 20 =