قیمت چوب روسی چقدر است؟


چه عواملی بر قیمت چوب روسی موثر است؟ آیا می دانید چطور می توان قیمت چوب روسی را براورد کرد.

در مطالب قبلی شما را با نحوه رنگ زدن چوب روسی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد قیمت چوب روسی و همچنین مهم ترین ویژگی های این نوع الوار ها به دست آورید.

برای براورد قیمت هر چیزی اول از همه لازم است تا مشخصات و مزیت های آن را مورد بررسی قرار دهید. در این صورت می توانید قیمت های واقعی را به خوبی تشخیص دهید.

قیمت چوب به فاکتور های متعددی بستگی دارد.

چوب روسی

عوامل موثر بر قیمت چوب روسی

رقابت

به طور کلی تعداد معدودی از کشور ها در حوضه چوب فعالیت دارند. بسته به نوع منطقه و میزان صادرات و واردات چوب قیمت چوب روسی می تواند در هر کشوری متفاوت باشد. اما به طور میانگین می توان گفت قیمت هر تن چوب ۲۰ دلار است.

موجودی

حفظ سطح موجودی به منظور برای مدیریت تولید ، هزینه های مرتبط با آن و بهره وری کلی بسیار ضروری است. بهینه سازی زنجیره تولیدات می تواند موجب صرفه جویی در هزینه و بهبود بهره وری شود. اما وقتی موجودی کالا کم است، تولید کنندگان چوب اغلب مجبور می شوند به بازار آزاد ورود پیدا کنند که حق بیمه چوب را پرداخت می کنند، زیرا این انعطاف پذیری با قیمت بالا می آید.

این استراتژی، با این که پرهزینه است، تضمین می کند که تسهیلات از حجم مورد نیاز برای فعالیت در سطح تولید مطلوب خود به خوبی بهره برداری می شود. وقتی کارخانه ها در شرایطی قرار می گیرند که حق بیمه چوب را می پردازند، فروشندگان چوب که متریال و مواد چوبی کارخانه ها را تهیه می کنند می توانند قیمت های بیشتری را بپردازند.

چوب

آب و هوا و عوامل فصلی

یکی دیگر از عواملی که در قیمت خرید این نوع چوب ها موثر است فصل و محیط تهیه چوب می باشد. در آب و هوای مرطوب ممکن است گاهی تهیه چوب مشکل باشد. یه همین خاطر یکی دیگر از فاکتور هایی که می تواند در قیمت چوب ها موثر باشد شرایط آب و هوایی می باشد. با کمبود عرضه به طبع قیمت چوب نیز افزایش پیدا می کند.

در حالی که الگوهای آب و هوایی فصلی تأثیر مکرر بر قیمت چوب دارد، خریداران باید برخی شرایط از جمله خشکسالی سیل،  و بسیاری از فاکتور های دیگر را نیز مورد توجه قرار دهند. چرا که این عوامل نیز بر قیمت چوب بسیار موثر خواهد بود.

هزینه حمل و نقل نیز یکی دیگر از مهم ترین فاکتور هایی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. هر چه مسافت طولانی تری بابت ارسال چوب ها طی شود قیمت چوب روسی نیز تغییر خواهد کرد.

این متغیرهای در حال تغییر باعث پیچیدگی زنجیره تامین چوب و بازار می شوند. برای درک بهتر قیمت بازار، مهم است که با توجه به خطرات و فرصت های کوتاه مدت و بلند مدت، این عوامل را به طور کامل بررسی کنیم.

قیمت چوب بر اساس عوامل زیادی می تواند متفاوت باشد.

علاوه بر این عوامل موارد دیگری نیز در قیمت خرید چوب روسی موثر اند که برخی از ان ها عبارت اند از:

چقدر چوب خریداری می شود؟

بیشتر کارگران کار هایی نظیر کشیدن چوب و حمل آن به داخل انبار را انجام می دهند. بنابراین مقدار چوب خریداری شده در زمانی که صرف این کار ها می شود بسیار موثر است از این رو می توان گفت عامل دیگر در قیمت چوب میزان چوبی است که خریداری می شود.

اندازه چوب

بدیهی است که تخته هایی با اندازه استاندارد ارزان تر خواهند بود. از آنجا که الوار یک محصول طبیعی است، اندازه آن به اندازه و شکل درختانی که از آن بدست می آیند محدود خواهد شد.

تخته های بلند تر یا پهن تر بسته به نوع ممکن است هزینه بیشتری برای شما داشته باشند.

محل تهیه چوب

یکی دیگر از مهم ترین فاکتور هایی که در زمینه قیمت چوب روسی باید مورد بررسی قرار گیرد این است که بدانید چوبی که خریداری می کنید چه مسافتی را طی خواهد کرد. به طور کلی مسافت و حمل و نقل از جمله مهم ترین فاکتور هایی هستند که در هزینه بسیار تاثیر گذار خواهند بود.

معمولا الوار هایی که از کشور های همسایه و شهر های نزدیک خریداری شوند بسیار ارزان تر خواهند بود.

اوضاع سیاسی در کشورهایی که از این منبع استفاده می شود، بر قیمت نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، اگر شما یک گونه آفریقایی را خریداری می کنید، ممکن است از طریق کشورهایی که در حال جنگ داخلی هستند، حمل و نقل شود و حمل و نقل را ریسکی تر و گرانتر کند.

چه زمان می خواهید خرید چوب روسی را انجام دهید؟

زمان خرید چوب نیز از دیگر عوامل بسیار مهمی است که در قیمت الوار ها تاثیر گذار خواهد بود.

برخی از چوب ها در فصلهای خاص تقاضای بیشتری دارند. به عنوان مثال، هر نوع تخته چوب در تابستان گران می شود، چرا که در این زمان فرصت بیشتری برای ساخت و ساز وجود دارد.

خرید در برخی از فصل ها می تواند باعث صرفه جویی در هزینه شما شود، البته دسترسی به چوبی که می خواهید نیز فاکتوری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

شرایط آب و هوایی

الوار هایی که از مکانهایی با فصول بارانی تهیه می شوند، معمولاً در زمان های خشکِ سال و نه در طول سال تهیه می شوند، بنابراین تأمین می تواند در طول سال متفاوت باشد و زمانی که خریداری می کنید قیمت را تحت تأثیر قرار می دهد.

همانطور که می دانید آتوود ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین انواع چوب روسی است.

شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت چوب روسی با کارشناسان ما در تماس باشید.

کیفیت چوب روسی

الوار ها محصولاتی طبیعی هستند که دارای برش ها، طرح ها و خصوصیات طبیعی مربوط به خود می باشند که بر درجه هر قطعه چوب تأثیر می گذارد. هر چوب ترکیبی از الوارهای سطح بالاتر و پایین تر را تولید می کند. اگر می خواهید فقط بخشی از چوب را خریداری کنید که تنها بالاترین کیفیت و درجه را داشته باشد، به طبع قیمت بالاتری را نیز باید بپدازید. اگر چوب هایی با کیفیت پایین تر را انتخاب کنید، قیمت پایین تری نی پرداخت خواهد کرد.

به همین خاطر لازم است تا برای کاری که می خواهید انجام دهید کیفیت چوب را در نظظر بگیرید. و سعی کنید همیشه از چوب های محکم تر و با دوام تر استفاده کنید تا سال های بیشتری بتوانید از آن استفاده نمایید.

مظنه قیمت چوب روسی چقدر است؟

همانطور که در قبل تر بحث کرده ایم، قیمت گذاری چوب را می توان به صورت خالص یا ناخالص بیان کرد. قیمت هر پایه تخته برای خالص و ناخالص متفاوت است زیرا هر یک از آنها حجم چوب را متفاوت می کند. به طور کلی قیمت چوب روسی با توجه به کیفیت و دوامی که دارد متفاوت است. برای اطلاع دقیق از قیمت چوب روسی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

قیمت چوب تحت تاثیر فاکتور های بسیاری خواهد بود.  قیمت چوب از نظر سفارش شما، طول و عرض مورد نیاز، کشور مبدا، فصلی که آن را خریداری می کنید، درجه مورد نیاز و حتی هوا متفاوت است. اگر مطمئن نیستید که به چه چیزی نیاز دارید، با تهیه کننده مورد اعتماد خود صحبت کنید.

برای خرید بهترین انواع چوب روسی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هشت =

      خانهدرباره مافروشگاهتماس با ما