آموزش نگهداری از چوب روسی - صنایع چوب آتش کار آموزش نگهداری از چوب روسی - صنایع چوب آتش کار

آموزش نگهداری از چوب روسی

خانه » وبلاگ » آموزش نگهداری از چوب روسی
زمان : 10 مه 2020 دسته بندی : وبلاگ

همانطور که می دانید چوب روسی یکی از پر کاربرد ترین انواع چوب است که استفاده های بیشماری می توان از آن داشت.

در مطالب قبلی شما را با میانگین قیمت چوب روسی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد نحوه مراقبت و نگهداری از این چوب ها اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم.

اگر تازه وارد کار چوب شده اید و به تازگی مجموعه ای از را راه اندازی می کنید، ممکن است متوجه نشوید که نگهداری نادرست چوب می تواند باعث ار بین رفتن آن ها شود. مراقبت و نگهداری درست از الوار های چب روسی نکته بسیار مهمی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

چوب

نحوه مراقبت از چوب روسی

در این جا شما را با چند فاکتور مهم در نگهداری از الوار های چوبی آشنا خواهیم کرد.

نگهداری از چوب های غیر فصلی در فضای باز

اگر الوار ها را می خواهید در جریان هوا خشک کنید بهترر است تا آن ها را دور از چوب های فصلی و خشک شده نگهداری کنید. رطوبتی از از چوب خارج می شود می تواند باعث آسیب رساندن به محیط در فضا های بسته شود. خشک کردن چوب در فضای باز ممکن اسست کمی طولانی شود. برای این کار لازم است تا الوار ها را دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری کنید و آن ها را در معرض برف و باران قرار ندهید.

خشک کردن چوب در داخل با کوره های مخصوص

یکی دیگر از روش های مراقبت و نگهداری از چوب ها خشک کردن ها ها در فضای داخلی با استفاده از کوره های مخصوص می باشد. سعی کنید تا جایی که امکان دارد رطوبت داخلی الوار ها را بیرون بکشید.

فاصله نگهداری از الوار ها با یکدیگر

یکی از نکات مهمی که در مورد نگهداری از چوب روسی باید مورد توجه قرار دهید فاصله آن ها از همدیگر است. چرا که بهتر است تا چوب های را روی هم روی هم بدون هیچ فاصله ایی قرار ندهید.

بهترین فاصله ای که می توان برای الوار های چوبی از هم تخمین زد ۱۶ تا ۱۸ اینچ است.

هنگام چیدن الوار های چوب به صورت افقی، اطمینان حاصل کنید که چوب حداقل در هر ۱۶ تا ۱۸ اینچ توسط براکت ها پشتیبانی می شود. حمایت از چوب در این بازه از خم شدن الوار های چوبی جلوگیری می کند.

روی یک طبقه تعداد خیلی زیادی الوار چوبی قرار ندهید.

یکی دیگر از نکات مهمی که در این مورد باید مورد توجه قرار دهید وزن الوار ها می باشد. بهتر است تا الوار های زیادی را روی یک طبقه قرار ندهید.

اطمینان حاصل کنید که الوارهایی که در طبقه ذخیره می کنید فضای کافی دارند. جمع شدن چوب بیش از حد بر روی یکدیگر، می تواند چوب را در قسمت انتهایی خفه کند و به آن آسیب وارد کند. همچنین وزن بیش از حد باعث می شود چوب به روش های نامطلوب خم شود.

اگر چوب ها را به صورت عمودی انبار می کنید، اطمینان حاصل کنید که در جای مناسبی قرار گرفته اند و تکیه گاه درستی دارند.

نگهداری چوب به صورت عمودی صرفه جویی در فضا است، اما فقط در صورت خشک بودن چوب توصیه می شود. در غیر این صورت، آن را تا زمانی که رطوبت چوب به مقدار ایده آل برسد باید افقی نگه داشته شود. برای چوب خشک، ذخیره سازی به صورت عمودی توصیه می شود اگر بتوانید از چوب در دو طرف بالا و پایین تکیه گاه درست کنید تا از خم شدن تا از خم شدن آن جلوگیری شود بسیار خوب است.

برای خرید بهترین انواع چوب روسی می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 2 =