خرید چوب خشک کن رفته در سال 1401 - صنایع چوب آتش کار خرید چوب خشک کن رفته در سال 1401 - صنایع چوب آتش کار

خرید چوب خشک کن رفته در سال ۱۴۰۱

خانه » وبلاگ » خرید چوب خشک کن رفته در سال ۱۴۰۱
زمان : 13 ژوئن 2022 دسته بندی : وبلاگ

 

برای خرید چوب خشک کن رفته چه اطلاعاتی را باید در دست داشته باشید؟ توجه به چه فاکتور هایی در خرید این نوع چوب ها اهمیت دارد؟

در مطالب قبلی شما را با مشخصات چوب خشک کن رفته آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد خرید این نوع چوب ها به دست آورید.

خرید چوب خشک کن رفته

خرید چوب خشک کن رفته و این چوب ها چگونه ساخته می شوند؟

روش خشک کردن سریع چوب در یک کوره همان چیزی است که ما آن را ‘خشک کردن با کوره’ می نامیم. این فرآیند مصنوعی اما بسیار مؤثر برای خشک کردن چوب های مربوط به چهار تا هفت روز طول می کشد. خشک کردن کوره ، میزان رطوبت را از چوب ، جایگزین ‘خشک کردن هوا’ می کند.

ممکن است از خود بپرسید ، چرا کسی از یک روش مصنوعی برای ایجاد چوب های خشک شده کوره استفاده می کند؟

  • ۱٫ سرعت. برای خشک کردن چوب های مربوط به زیر ۲۰ ٪ رطوبت یک تا سه سال طول می کشد ، گاهی اوقات حتی طولانی تر.
  • ۲٫ کنترل آفات. فرآیند خشک کردن کوره ، حشرات ناخواسته متصل به چوب را از بین می برد.
  • ۳٫ کنترل محتوای رطوبت هیزم. با خشک شدن کوره ، رطوبت چوب می تواند بسیار کم شود ، و باعث سوختگی داغ تر و ایجاد دودکش کمتر می شود.

بهترین چوب های خشک شده در کوره کدام اند؟ نکاتی برای خرید چوب های خشک کن رفته را در اختیارتان قرار می دهیم.

اگر واقعاً می خواهید یاد بگیرید که کدام نوع از چوب های خشک شده کوره بهترین خرید شما خواهد بود.

میزان رطوبت هیزم

میزان رطوبت برای چوب های خشک شده با کوره می تواند موضوعی پیچیده و عجیب باشد اما بیایید سعی کنیم تا حد ممکن آن را ساده کنیم. هر ورود به سیستم (به عنوان یک قسمت واحد از جعبه) معمولاً حدود ۲۵ سانتی متر طول دارد و حاوی کمتر از ۲۰ ٪ رطوبت است و سوختگی طولانی ، بسیار تمیزتر ، داغ تر و سازگار با دود کمی دارد.

بسته به میزان ذخیره سازی آنها در طی فرآیند خشک کردن ، بیشتر چوبهای فصلی در بازار بین دامنه ۲۰ ۳۵ ٪ رطوبت قرار می گیرند.

میزان کالری

چوبهای خشک شده کوره داغتر می سوزند و بیشتر از همتایان فصلی خود دوام می آورند. از آنجا که رطوبت زیادی از چوب خارج شده است ، بخش قابل توجهی از جرم آنها کربن قابل سوزاندن است ، این همان چیزی است که به هر ورود به سیستم اجازه می دهد تا مدت بیشتری بسوزد. بیشتر چوب های خشک شده در فروشگاه بزرگ دارای کالری بین ۳٫۵ ۴٫۵ کیلو وات ساعت در کیلوگرم هستند.

بیشتر میزان کالری چوب های مربوطه بین ۲٫۳ ۳٫۵ کیلو وات ساعت در کیلوگرم است که کاهش قابل توجهی در تولید گرما دارد. چوب های خشک شده کوره که ما می فروشیم بسیار خشک است ، به این معنی که انرژی حرارتی کمی برای تبخیر رطوبت اضافی صرف می شود و آنها را قادر می سازد تا داغ تر سوزانده شوند.

آیا چوب های خشک شده با محیط زیست سازگار هستند؟

به دلیل رطوبت پایین، سوزاندن هیزم خشک کن رفته برای محیط زیست بهتر است. هنگامی که چوب از آب بیشتری برخوردار است، گازهای چوبی نمی توانند به راحتی از دودکش جلوگیری کنند و از آن فرار کنند، که گرمای بیشتر هدر می رود و باعث دوده و تار اضافی می شود.

چوب های فصلی یا کوره خشک؟

در ابتدا، چوب های خشک شده کوره از جلو نسبت به چوب های مربوط به فصلی هزینه بیشتری دارند، اما سرمایه گذاری در چوب های خشک شده در کوره می تواند در دراز مدت یک نجات دهنده پول باشد زیرا آنها بیشتر طول می کشند. اگر فقط قصد دارید برای مدت کوتاهی از شومینه یا سیستم سوزاندن سوخت دیگر استفاده کنید، می توانید به چوب های چاشنی ارزان تر مراجعه کنید. با این حال ، باید به یاد داشته باشید که آنها سطح کمتری از راندمان انرژی دارند.

نتیجه:

برای هرکسی که روزانه از سیستم گرمایش یا شومینه استفاده می کند ، توصیه می شود از چوبهای خشک شده کوره استفاده کنید. سطح بالاتر از راندمان آنها صرفه جویی در هزینه را صرفه جویی می کند زیرا آنها بیشتر طول می کشند.

هنگام سرمایه گذاری در هیزم ، باید گزینه های خود را در نظر بگیرید زیرا تعداد کمی وجود دارد! تفاوتهای قابل توجهی بین چوبهای مربوط به فصلی و چوب خشک شده کوره وجود دارد.

حتی اگر چوب فصلی ارزان تر از چوب های خشک شده کوره باشد ، می تواند با کارآیی کمتری بسوزاند. شما می توانید خودتان چوب را فصلی کنید، اما به یاد داشته باشید که این کار به همراه فضای ذخیره سازی مورد نیاز و زمان مورد نیاز برای روند خشک کردن طبیعی زمان و تلاش می کند.

از دیدگاه مالی ، خشک شدن کوره در ابتدا می تواند کمی گرانتر باشد ، اما خیلی سریع ، پول اضافی صرف شده با عملکرد سوزاننده بهتر پرداخت می شود. هنگام خرید چوب برای شومینه ، مشعل چوبی ، اجاق گاز در فضای باز ، همیشه اطمینان از خشک شدن هیزم به درستی ضروری است. این میزان رطوبت بهینه با دود کمی ، سوختگی بسیار تمیزتر را به شما می دهد.

در آپدیت جدید این صفحه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در اخصوص این نوع چوب ها به دست آورید.

برای خرید چوب خشک کن رفته با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۲۳۵۷۷۶۱۰ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =