ویژگی های مقاومتی چوب ترموود - صنایع چوب آتش کار  ویژگی های مقاومتی چوب ترموود - صنایع چوب آتش کار

 ویژگی های مقاومتی چوب ترموود

خانه » مطالب سایت »  ویژگی های مقاومتی چوب ترموود
زمان : 10 جولای 2019 دسته بندی : مطالب سایت, وبلاگ

 ویژگی های مقاومتی چوب ترموود

امروزه ساخت تابلوی تبلیغاتی به شیوه های متعددی صورت می پذیرد . یکی از پرکاربردترین نوع تابلو های تبلیغاتی ، تابلوهایی هستند که بر مبنای حروف برجسته ساخته می شوند مانند تابلو چلنیوم . حروف برجسته پس از ساخت و آماده شدن بر روی یک زیرساز نصب می گردند . زیرسازهایی که برای نصب تابلو تبلیغاتی بکار می رود از جنس چوب و یا پلکسی گلاس می باشد . پلکسی در برابر شرایط محیطی بسیار مقاوم می باشد و دچار تغییر رنگ نمی شود اما برای اینکه یک تابلوی تبلیغاتی چوبی داشته باشیم و بتوانیم حروف برجسته را برروی آن نصب کنیم نیاز به یک چوب مقاوم همچون ترموود داریم ، تابلو چوبی یا همان تابلو ترموود یکی از کلاسیک ترین و شیک ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است که می توان هر نوع حروف برجسته همچون نئون پلاستیک ، استیل و چلنیوم را بر روی آن نصب نمود. ترموود علاوه بر تابلوهای تبلیغاتی بیشترین کاربرد را در نما و دکوراسیون داخلی ساختمان دارد . می توان از ترمووود به عنوان چوب نما استفاده کرد و نمای چوبی بسیار زیبا و کلاسیک برای یک ساختمان به ارمغان آورد . علاوه بر آن از چوب ترموود برای دکوراسیون داخلی و قسمت های متعدد ساختمان همچون در و پنجره ، سونا ، زیرسقف ، راه پله ، قرنیز ، کف و سایر موارد استفاده می شود . چوب ترموود به دلیل گذر از فرآیند حرارت دهی مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط محیطی و تجاوز حشرات و همچنین رطوبت دارد .

تاریخچه ترموود:

تاریخچه سوزاندن چوب ، حرارت دادن و بالا بردن مقاومت چوب برای کاربردهای متعدد ، اولین بار در دهه ۱۹۳۰ به طور علمی مطرح گردید و کشور فنلاند یک مرکز و انجمن تحقیقات فنی ترموود با نام VTT راه اندازی نمود و تحقیقاتی در زمینه اجزاء تشکیل دهنده چوب و واکنش آنها نسبت به تیمار حرارتی طی سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ انجام داد و مقالات زیادی با نام مکانیسم واکنش چوب اصلاح شده یا ترموود در زمینه تغییرات شمیایی چوب در اثر تیمار حرارتی یا ترمووود به چاپ رسانید .

طبق این تحقیقات برای اینکه بتوانیم دگوگونی های فیزیکی و شیمیایی حاصل از افزایش دما را بر روی چوب به خوبی درک کنیم نیاز داریم که ساختارها و ویژگی ها و ترکیبات اصلی چوب که شامل سلولز ، همی سلولزها و لیگنین ها هستند را به خوبی بشناسیم زیرا این عناصر تحت فشار حرارت کاهش می یابند و در اثر گرما تبخیر می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =